Naše chovatelská stanice byla založena 3. prosince 2003 fenou Annie. Prvním v naší rodině byl však pes Gamp (tedy Floid Modrokvět), který už bohužel není mezi námi, ale stačil přinést lásku a obdiv k tomuto plemeni. Navždy zůstane v našich srdcích a na jeho počest jsme pojmenovali chovnou stanici podle něho.

Zakladatelka naší chovatelské stanice Annie (Ený) již také není mezi námi. Bohužel prohrála svůj boj o život v nedožitých 8 letech. Žije však dál ve svých "dětech" a nyní již i "vnucích a vnučkách". Ona byla sluníčko mého života a její ztrátu jsem nesla velice těžko. V mém srdci však už navždy zůstane.

O historii plemene, toho bylo na stránkách věnovaných šarpejům, napsáno dost. Takže se tu nebudu rozepisovat, protože bych se stejně opakovala a citovala někoho jiného. Stejně je to i se standardem.

Já můžu jenom ze svého dvacetiletého soužití s "plyšáky" napsat, že jsem strašně ráda, že jsem se rozhodla pro život s nimi. Bezmezně milují svojí rodinu, jsou velice čistotní a klidní. K cizím lidem jsou však nedůvěřivý a trvá jim delší dobu, než si někoho oblíbí natolik, že mu dovolí, aby ho pohladil po hlavě, ale koho si zamilují, je to navždy.

Nároky na veterinární ošetření a zdravotní problémy jsou stejné, jako u jiných plemen. To, že jsou náchylnější na různé nemoci, je jen mýtus, který je mezi nezasvěcené lidi šířen některými veterináři od začátku chovu šarpejů u nás, ale není to pravda.